Çağrı Merkezi :
0 222 221 80 89
ORTA - BATI KARADENİZ TURU

ORTA - BATI KARADENİZ TURU
1. Gün Eskişehir – Ankara 22:00   Kalkış noktamızda, tura katılacak misafirlerimizle buluşup; aracımızın hareketiyle Eskişehir’ den ayrılıyoruz. Ankara üzerinden, molalar ile birlikte yolculuğumuza devam ediyoruz… İyi geceler… 2. Gün Sinop  07:30   Çankırı – Kastamonu güzergahı ile yolda vereceğimiz molalarla birlikte yolculuğumuza devam ediyoruz. Sabah erken s...

1. Gün Eskişehir – Ankara

22:00   Kalkış noktamızda, tura katılacak misafirlerimizle buluşup; aracımızın hareketiyle Eskişehir’ den ayrılıyoruz. Ankara üzerinden, molalar ile birlikte yolculuğumuza devam ediyoruz… İyi geceler…

2. Gün Sinop 

07:30   Çankırı – Kastamonu güzergahı ile yolda vereceğimiz molalarla birlikte yolculuğumuza devam ediyoruz. Sabah erken saatlerde; ilk gezi noktamız olan SİNOP’ a ulaşıyoruz. Güne güzel bir kahvaltıyla ve TEKNE TURU (EXTRA) ile başlıyoruz… Ardından yurdumuzun en kuzey noktasını teşkil eden ve adını Yunan mitolojisinde su perisi SİNOPE’ den alan, Karadeniz’ in bu bakir kalmış sahil kentinde ilk olarak; HAMSİLOS KOYU’ na gidiyoruz. Dalgaların kara parçasını aşındırması suretiyle bir nehir gibi içeri girmesiyle oluşan ve adeta bir fiyordu andıran bu muhteşem manzarayla turumuza başlıyoruz. Turumuzun ilk fotoğraflarını çektikten sonra, AKKUM PLAJI’ ndayız. Serbest zaman… Dileyen misafirlerimiz mayolarını giyip denizden faydalanabilirler. Serbest zaman sonrası SİNOP şehir merkezine ulaşıyoruz. Öğle yemeğini almak için topluca restoranımıza geçiyoruz. Öğle yemeğinde (EXTRA) meşhur SİNOP MANTISI’ nın ve NOKUL’ un tadına bakıyoruz. Yemek sonrası tarihin hüzünlü sayfalarına tanıklık edeceğimiz; türkülere ve dizilere konu olan TARİHİ SİNOP CEZAEVİ’ ni ziyaret edecek ve burasıyla ilgili ilginç hikayeleri rehberimizden dinleyeceğiz. Pek çok ünlü ismi misafir eden Tarihi Cezaevi gezisi sonrası SİNOP LİMANI’ na ulaşıyoruz. Burada gerçekleştireceğimiz; Sinop Kalesi – Limanı ve Minyatür Takaların, Teknelerin yapıldığı Kotra Atölyesi gezilerimizin ardından, rehberimizin vereceği kısa serbest zamanda Sinop’ ta bulabileceğimiz Boyabat Ezmesini tadabilir ve zevkinize göre alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Sonrası otelimize geçip, odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde… ( Konaklama Sinop / 3* veya 4* Otel )           

3. Gün Ayancık – Abana – İnebolu – Kastamonu

07:00   Günaydın... Otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Sinop’ tan ayrılıyoruz. Yeşillikler arası yolculuk ile sahil beldesi AYANCIK’ a geliyoruz…  AYANCIK Çarşısı – İskelesini görüyor ve ayrılıyoruz… Mavi ve yeşil arasında yolculuk yaparak Orta Karadeniz’ in tüm güzelliklerini görüyoruz.  ÇATALZEYTİNTÜRKELİ. Öğle Yemeği (EXTRA)… Sonrası ABANA’ dayız… Mükemmel bir plajda denizin keyfini çıkarıyoruz… BOZKURT’ ta Tarihi Çınar (Beyazıt ÇINARI)’ ı görüyoruz. Çanakkale savaşlarında 138 şehit veren, Birinci Dünya savaşında Ruslar tarafından bombalanan Kurtuluş savaşının stratejik noktası ve limanı olan İNEBOLU’ dayız. Eski Türk Ocağı Evi  –  NEZİHE BATTAL KÜLTÜR EVİ ve Tarihi konaklar… İnebolu Çarşısı ve ayrılıyoruz. Küre dağları milli Parkı içerisindeki yol güzergahı üzerindeki Küre Halk Eğitim Merkezi’nin meşhur KİLİM ATÖLYELERİNE geliyoruz… El emeği, göz nuru ürünleri inceleyip, alışveriş yapıyoruz. Sonrası KASTAMONU’ ya ulaşıyoruz… Ve otelimize yerleşiyoruz… Akşam yemeği… Serbest zaman… ( Konaklama Kastamonu / 3* veya 4* Otel ) 

4. Gün Kastamonu – Safranbolu 

07:30   Günaydın... Otelde alacağımız kahvaltı sonrası, KASTAMONU’ yu gezmeye başlıyoruz. Sırasıyla KASTAMONU KALESİATABEY CAMİİYAKUPAĞA KÜLLİYESİLİVA PAŞA KONAĞIMÜNİRE SULTAN (BAYRAKLI) MEDRESESİ  (El sanatları Çarşısı )YANIKHANATATÜRK ve ŞERİFE BACI ANITISAAT KULESİNASRULLAH CAMİİ. Ardından KASTAMONU yöresine özgü Taş Baskılı Kumaşlar’ ın yapıldığı Dokuma atölyesine geçiyoruz. Burada üretilen ürünleri yakından inceleme şansımız oluyor. Sonrasında, yine yöreye özgü ÇEKME HELVA ve  ÇEMENSİZ PASTIRMA’ nın tadına bakıyoruz, alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Alışveriş sonrası kısa bir yolculuk ile SAFRANBOLU’ dayız. Öğle yemeği(EXTRA). Yemek sonrası SAFRANBOLU gezimize KRİSTAL TERAS ile başlıyoruz. Ardından bağlar bölgesindeki mükemmel konakları ve evleri panoramik izleyerek merkeze dönüyoruz.  Sırasıyla KAYMAKAMLAR KONAĞI, CİNCİ HANI / Hamamı – 19. Yüzyılda yapılmış olan GÜNEŞ SAATİKÖPRÜLÜ MEHMET PAŞA CAMİİ DEMİRCİLER / SEMERCİLER / YEMENİCİLER Çarşılarını -  MÜMTAZLARIN EVİ’ ni, Sadrazam Mehmet İzzet Paşa’nın Zemberekli SAAT KULESİ’ ni geziyoruz. ARASTA’ da vereceğimiz serbest zamanda Safranbolu lokumu ve Safranlı Hediyelerden alışveriş imkanı… Son olarak HIDIRLIK TEPESİ’ ne çıkıp kahvelerimizin eşliğinde yukarılardan şehri izleyip günlük turumuzu tamamlıyoruz.  Ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği otelimizde. Afiyet olsun. Sonrası serbest zaman… ( Konaklama Safranbolu / Tarihi Konak )

            

5. Gün SAFRANBOLU – Amasra – bartın – zonguldak – Eskişehir

07:00   Günaydın... Otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Safranbolu’dan ayrılıyoruz. Yeşillikler içinde yapacağımız zevkli bir yolculukla AMASRA’ ya ulaşıyoruz. Amasra Müzesi ile gezimize başlıyoruz. Ardından; Amasra Kalesi – Kemere Köprüsü – Liman – Çekiciler Çarşısı’nı geziyoruz. Öğle yemeği BALIKÇI RESTAURANT’ ında(EXTRA) Yemek sonrası Bakacak Tepesi’ ne çıkıyoruz. Buradan; Fatih Sultan Mehmet tarafından “Çeşm-i Cihan (Dünyanın Gözü)” sıfatlarına layık görülen AMASRA’ yı kuşbakışı izliyoruz.  Ardından Roma İmparatoru Tiberius Claudius Cermanicus  tarafından yaptırılan Kuş Kayası Yol Anıtı gezisi ile turumuzu tamamlayıp Amasra’ dan ayrılıyoruz. Dönüş yolculuğumuz başlıyor. Dönüş yolu üzerinde BARTIN’ ı panoramik olarak görüp yolumuza devam ediyoruz. Son olarak yine dönüş yolumuzun üzerinde olan ZONGULDAK’ a geliyoruz… Panoramik şehir turu sonrası, 3200 m uzunluğundaki GÖKGÖL Mağarasına Fosil ve Kaya ağzından girerek Sifon’ a kadar geziyoruz. Güzel ve etkileyici bu gezimizle turumuzu tamamlayıp; Ereğli, Düzce, Sakarya, Bilecik üzerinden gece ilerleyen saatlerde Eskişehir’e ulaşıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktaya bırakıp, bir sonraki turlarımızda tekrar görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 

Turizm belgeli araçlarla yolculuk

SİNOP(1) – KASTAMONU(1) – SAFRANBOLU(1), toplam 3 gece Yarım Pansiyon Otel Konaklaması

Otel / Kahvaltı açık büfe (3)

Otel / Akşam yemeği set menü (3)

Zorunlu Turizm Seyahat Sigortası

Araç içi sıcak / soğuk ikramlar

Rehberlik hizmetleri

ŞARA TUR misafirperverliği ve sürpriz ikramları

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 

1. Gün Sinop’ ta Sabah Kahvaltısı

Öğle / dönüş akşam yemekleri / Tüm yemeklerde alınan içecekler

Sinop Tekne Turu

Müze, Ören yeri – Özel Konak – M. Park v.b giriş ücretleri

Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş diğer hizmetler

SİNOP - İNEBOLU - AYANCIK - AMASRA - KASTAMONU - İNKUM - SAFRANBOLU - AMASRA - BARTIN - ZONGILDAK

Tur Ücreti

Peşin Fiyatına

6 Taksit İmkanı

2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI

1.950 TL.

2 KİŞİLİK ODADA TEK KİŞİ

2.850 TL.

2 KİŞİLİK ODADA 3. KİŞİ

1.750 TL.

00 – 06 YAŞ ÇOCUK

900 TL.

07 – 12 YAŞ ÇOCUK

1.450 TL.

 

Not:

a) Acenta yol, hava, bölge konaklama ve ziyaretçi yoğunluğuna göre programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

b) Acenta katılımcı sayısına göre acenta araç tipini tespit eder.

  • 1.Araçlarımız tur öncesi ve sonrası dezenfekte edilecek, kaptanlarımız ve diğer personelimiz maskeli olacaktır.
  • 2.Araca binmeden önce misafirlerimizin ateş ölçümleri yapılacak ve normal değerlerin üzerinde çıkan misafirlerimiz tura alınmayacaktır.
  • 3.Tüm misafirlerimize sağlık kiti (Maske ve Eldiven) verilecektir.
  • 4.Araçlarımızda El dezenfektanı bulunacaktır.
  • 5.Rezervasyon esnasında misafirlerimizden HES kodu (Hayat Eve Sığar Uygulamasından alınan Sms Kodu) talep edilecektir.
  • 6.Araçlarımız Covid-19 önlemleri kapsamında tur süresince yarı kapasiteli olacaktır.
  • 7.Gezi süresince sosyal mesafe kurallarına uygun hareket edilecektir.