Çağrı Merkezi :
0 222 221 80 89
Masal Yolu Turu (4 Gece 5 Gün)

Masal Yolu Turu (4 Gece 5 Gün)
 01.Gün İstanbul – Dusseldorf – Münster – Bremen – Hannover Siz değerli misafirlerimizle Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde buluşma. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1523 sefer sayılı uçuşu ile 06:50’te Düsseldorf’a’a hareket. 09:00’te varışımıza istinaden Bremen’e hareket. Yol üzerinde Münster...
 01.Gün İstanbul – Dusseldorf – Münster – Bremen – Hannover

Siz değerli misafirlerimizle Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde buluşma. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1523 sefer sayılı uçuşu ile 06:50’te Düsseldorf’a’a hareket. 09:00’te varışımıza istinaden Bremen’e hareket. Yol üzerinde Münster şehir tanıtım turu. Aziz Lamberti Kilisesi ve Prinzipalmarkt görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Almanya'nın en büyük ikinci liman kenti olan Bremen’e hareket. Varışa istinaden yapılacak turumuz esnasında, Bremerhaven Limanı, St.Peter Katedrali, Grimm Kardeşler'in yazdığı dünyaca ünlü “Bremen Mızıkacıları” masalının heykeli, Rönesans Dönemi'nden kalma belediye binası ve eski tüccar evleri görülecektir. Yeşilliğin bolca olduğu Bremen şehrinde büyük bölümü yürüyüş ile yapılacak turumuz, parkları gezerek deniz kıyısındaki restoran ve kafelerde serbest zaman ile bitiyor. Geceleme otelinizde.

02.Gün Hannover – Hamelin – Sababurg – Kassel

Sabah kahvaltımızın ardından Hamelin’e hareket. 1294 yılında ödülünü alamayan bir fare avcısı olanı Hameln'in, çocukları, kavalını öttürerek şehrin dışına götürdüğü “Fareli Köyün Kavalcısı” masalına ev sahipliği yapmış olan Hamelin gezimizde; şehrin en eski kilisesi olan, 9. yüzyıldan kalma Münster St. Bonifatius, 1200 yıl önce inşa edilmiş olan Marktkirche St. Nikolai ve 1713'ten kalma sade ve aynı zamanda muhteşem bir Barok yapıya sahip Garnisonskirche kiliseleri görülecektir. Tur bitiminde “Uyuyan Güzel” masalına ilham olan Sababurg Şatosu ve “Rapunzel” masalının geçtiği Trndelberg şatosu görülecektir. Gezimiz sonrası verilecek serbest zamanımızda, 800 yıllık Reinhards Ormanı ile çevrelenmiş olan Fulha Vadisinde gezebilirsiniz Gezi bitiminde Kassel’e hareket. Otele varışımıza istinaden odaların alınması. Geceleme otelinizde.

03.Gün Kassel – Alsfeld – Hanau

Sabah kahvaltımızın ardından Kassel turumuz yapılacaktır. Grimm kardeşlerin babalarının ölümünden sonra ekonomik zorluklar nedeni ile tam 10 yılını geçirmiş oldukları Kassel şehri, Katedral ve Pazar yeri ile meşhurdur. Avrupa’nın en büyük barok parklarından biri olan Wilhelmshohe parkını gezerken, Wilhelmshohe Sarayı bahçesinde 18.yüzyıl başlarında yapılan Herkül Heykeli ile fotoğraf çektirebilirsiniz. Turumuz sonrası Grimm kardeşlerin doğum yeri olan Hanau’ya hareket. Yol üzerinde “Kırmızı Başlıklı Kız” masalının kasabası Alsfeld ziyaret edilecektir. Kırmızı Başlıklı Kız’ın müzesi ve 1512 yılında inşaa edilmiş masal şatolarını andıran belediye binası görülecektir. Gezimiz sonrasında Hanau’ya hareket. Yol üzerinde sırasıyla, Bad Wildungen, Alsfeld ve Marburg görülecektir. Otele varışımıza istinaden odaların alınması. Geceleme otelinizde.

04.Gün Hanau – Köln

Sabah kahvaltımızın ardından Hanau şehri gezimiz. Hanau, Almanya'nın Hessen eyaletine bağlı, bir şehridir. Jacob ve Wilhelm Grimm kardeşlerin 1785-1786 yıllarında doğup büyüdükleri şehir olan Hanau’da, Goldsmith Müzesi, Hanau hanedanlığından kalan tarihi mirası tüm güzelliği ve barok yapısıyla gözler önüne seren Phillipsruhe Şatosu ve Dünya’nın en büyük oyuncak bebek müzelerinden biri olan “oyuncak müzesi” göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası Köln’e hareket. Akşam saatlerinde varış ve otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

05.Gün Köln – Istanbul

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından odaların boşaltması ve rehberinizin bildireceği saatte havaalanına transfer. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 1674 sefer sayılı uçuşumuz ile saat 15:00’de Istanbul’a hareket. Yerel saat ile 19:10’te Istanbul’a varış. Eve hoşgeldiniz !

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile IST – DUS / CGN - IST parkurunda uçak biletleri,
Belirtilen kategori otellerde oda+kahvaltı konaklama,
Havalimanı otel havalimanı transferleri,
Programda belirtilen tüm şehir turlar,
Türkçe Rehberlik

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Yurtdışı çıkış fonu – 15 TL,
Schengen vizesi
Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar,
Şoför ve rehber bahşişleri (İsteğe bağlıdır)

Münster – Bremen – Hannover (1) & Hamelin – Sababurg Kassel (1) & Alsfeld – Hanau (1) & Köln (1)

Almanya Turları arasında hiç şüphesiz en sevilen rotalardan biri Masal Yolu Turlarıdestinasyonlarıdır. Kendinizi bir rüyada geziyormuş gibi hissedeceğiniz birbirinden güzel ve masalsı şehirlerden geçecek ve yeni kentler görmenin en romantik tarafını keşfedeceksiniz. Ekonomik fiyatlarla katılacağınız Almanya Masal Yolu turları ile Münster, Bremen, Hannover, Hamelin, Kassel, Hanau ve Köln şehirlerinde gezerken zamanın durduğunu hissedeceksiniz.

Şehrin % 50'sinden fazlasının yeşil olduğu Münster, bisikletin, ilim ve bilimin, öğrenimin merkezi konumundadır. Kentin tarihi 6. yy'a kadar gider. Hatta o yıllardan kalan bazı kalıntılar ve mimariler bugüne ulaşabilmeyi başarmış ve şehrin dokusunun oluşmasında rol oynamıştır. Yıl içinde birçok çağdaş sanat sergisine ev sahipliği yapan şehirde çıkacağınız Münster turları ile Almanya şehirleri arasında en keyiflilerinden birini görmüş olacaksınız.

Hikayelere ve filmlere konu olmuş Bremen şehriAlmanya turu için olmazsa olmaz duraklar arasında yer alıyor. Şehrin sembolü haline gelmiş olan Bremen Mızıkacıları ise Bremen gezisinin baş köşesinde. Almanya'nın kültür şehri olarak bilinen Bremen'de tur yaparken şehrin bir sanayi kenti ve işlek bir liman yeri olduğunu unutmayın. Butik dükkanların ve renkli kafelerin olduğu nehir bölgesi özellikle görmeniz gereken yerlerden. Ayrıca tarihi şehir merkezi ve mimarisi, müzeleri, kültürel aktiviteleriyle de Bremen'de gezilecek yerler arasına alacağınız birçok nokta bulunuyor.

Almanya'nın Niedersachsen eyaletinin başkenti olan Hannover, parkları, yeşil alanları ve fuar merkezi olmasıyla tanınıyor. Yıl içinde birçok fuarın düzenlendiği şehirde sadece fuarlar için bile gelip Hannover turu yapanlarla karşılaşabilirsiniz. Ünlü bilişim fuarı Cebit de Hannover şehrindeyapılmaktadır. Almanya'nın kuzey kısmında ve Leine Nehri üzerinde konumlanan şehir, mimarisiyle de hafızalara kazınacak bir Hannover gezisi yapmanızı sağlıyor.

Almanya'daki Aşağı Saksonya eyaletinde bulunan Hamelin şehriAlmanya turlarının bir diğer önemli durağı oluyor. Şehrin mimarisi ve heykelleri Hamelin turları sırasında en çok dikkatinizi çeken şeyler olacak. Weser Nehri kenarında dolaşmayı ve şehrin eski meydanını keşfetmeyi sakın unutmayın.

Hessen eyaletine bağlı Kassel şehri için Alman masal diyarının başkenti diyebiliriz. Müzeleri, benzersiz güzellikteki parkları, kültürel farklılıkları, tarihi anıtlarıyla Kassel turları Fulda Nehri kenarında sizi bekliyor. Almanya'nın merkezi konumunda olması da Kassel turunun en güzel yanlarından biri oluyor. Kassel'de gezilecek yerler ise; Bergpark-Wilhelmshöhe, Wilhelmshöhe Sarayı, Herkules, Löwenburg, Staatspark Karlsaue, Fridericianum, Bruder Grimm Museum, Königsplatz ve Königsstraße Caddeleri'dir.

Almanya'daki Hessen eyaletine bağlı bir diğer şehir de Hanau şehridir. Grimm Kardeşler'in şehri olan Hanau, Rhein Main bölgesinde yer alıyor. Almanya'nın bir dönem en önemli ticaret ve sanayi şehri olan bu yerde çıkacağınız Hanau turlarıyla görmeniz gereken en önemli noktalar; Hanauer Wochenmarkt, Wildpark Alte Fasanerie Klein-Auheim, Wilhelmsbad, Schloss Philippsruhe, Brothers Grim Monument, Das Karussel von Wilhelmsbad, Hessisches Puppen-und Spielzeugmuseum, Fussballpark ve Wochenmarkt Offenbach'tır.

Almanya'nın en büyük dördüncü şehri olan Köln, Romalılar'ın kurduğu şehirlerden biri. MÖ. 38 yılında kurulan Köln'de yapacağınız gezi sizi Ortaçağ'ın en önemli ticaret merkezlerinden birine götürecek. Festivalleri, çikolataları ve etkinlikleri ile Köln turları Almanya için olmazsa olmaz bir rota sunuyor. Köln turu yaparken şehir hakkında edineceğiniz izlenim, kentin bir mimari ve tarih merkezi olduğudur. Avrupa'nın en ünlü müzelerinin Köln'de olduğunu söyleyelim.

Köln'de gezilecek yerler; Köln Katedrali, Çikolata Müzesi, Kolumba Müzesi, Köln Hayvanat Bahçesi, Köln Merkez Camii, Roma-Germen Müzesi, Schnütgen Müzesi, Wallraf-Richartz Müzesi'dir.

 

 • Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz.
 • ŞARA TOUR , havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
 • Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden ŞARA TOUR sorumlu değildir.
 • Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.
 • Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan ŞARA TOUR sorumlu tutulamaz.
 • ŞARA TOUR , gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.
 • ŞARA TOUR, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.
 • Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 40 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
 • Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.
 • Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.
 • Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ŞARA TOUR sorumlu tutulamaz.
 • Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.
 • 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır.
 • Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.
 • ŞARA TOUR konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde ŞARA TOUR  dan tazminat hakkı yoktur.
 • Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından ŞARA TOUR kesinlikle sorumlu değildir.
 • Otellerde alınan kahvaltı standardı Continental kahvaltı olup tereyağı reçel kahve veya çaydan ibarettir. Grup kahvaltıları otellerde ayrı salonlarda alınıp münferit yolcu kahvaltılarından farklıdır.
 • Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.
 • 1.Araçlarımız tur öncesi ve sonrası dezenfekte edilecek, kaptanlarımız ve diğer personelimiz maskeli olacaktır.
 • 2.Araca binmeden önce misafirlerimizin ateş ölçümleri yapılacak ve normal değerlerin üzerinde çıkan misafirlerimiz tura alınmayacaktır.
 • 3.Tüm misafirlerimize sağlık kiti (Maske ve Eldiven) verilecektir.
 • 4.Araçlarımızda El dezenfektanı bulunacaktır.
 • 5.Rezervasyon esnasında misafirlerimizden HES kodu (Hayat Eve Sığar Uygulamasından alınan Sms Kodu) talep edilecektir.
 • 6.Araçlarımız Covid-19 önlemleri kapsamında tur süresince yarı kapasiteli olacaktır.
 • 7.Gezi süresince sosyal mesafe kurallarına uygun hareket edilecektir.