Çağrı Merkezi :
0 222 221 80 89
Erzurum Kars Ağrı Van Turu ( Doğu Ekspresi ile Gidiş Van Gölü Ekspresi ile Dönüş )
 • Erzurum Kars Ağrı Van Turu ( Doğu Ekspresi ile Gidiş Van Gölü Ekspresi ile Dönüş )
 • Erzurum Kars Ağrı Van Turu ( Doğu Ekspresi ile Gidiş Van Gölü Ekspresi ile Dönüş )
 • Erzurum Kars Ağrı Van Turu ( Doğu Ekspresi ile Gidiş Van Gölü Ekspresi ile Dönüş )
 • Erzurum Kars Ağrı Van Turu ( Doğu Ekspresi ile Gidiş Van Gölü Ekspresi ile Dönüş )
 • Erzurum Kars Ağrı Van Turu ( Doğu Ekspresi ile Gidiş Van Gölü Ekspresi ile Dönüş )
 • Erzurum Kars Ağrı Van Turu ( Doğu Ekspresi ile Gidiş Van Gölü Ekspresi ile Dönüş )
 • Erzurum Kars Ağrı Van Turu ( Doğu Ekspresi ile Gidiş Van Gölü Ekspresi ile Dönüş )
 • Erzurum Kars Ağrı Van Turu ( Doğu Ekspresi ile Gidiş Van Gölü Ekspresi ile Dönüş )
 • Erzurum Kars Ağrı Van Turu ( Doğu Ekspresi ile Gidiş Van Gölü Ekspresi ile Dönüş )
Erzurum Kars Ağrı Van Turu ( Doğu Ekspresi ile Gidiş Van Gölü Ekspresi ile Dönüş ) Erzurum Kars Ağrı Van Turu ( Doğu Ekspresi ile Gidiş Van Gölü Ekspresi ile Dönüş ) Erzurum Kars Ağrı Van Turu ( Doğu Ekspresi ile Gidiş Van Gölü Ekspresi ile Dönüş ) Erzurum Kars Ağrı Van Turu ( Doğu Ekspresi ile Gidiş Van Gölü Ekspresi ile Dönüş ) Erzurum Kars Ağrı Van Turu ( Doğu Ekspresi ile Gidiş Van Gölü Ekspresi ile Dönüş ) Erzurum Kars Ağrı Van Turu ( Doğu Ekspresi ile Gidiş Van Gölü Ekspresi ile Dönüş ) Erzurum Kars Ağrı Van Turu ( Doğu Ekspresi ile Gidiş Van Gölü Ekspresi ile Dönüş ) Erzurum Kars Ağrı Van Turu ( Doğu Ekspresi ile Gidiş Van Gölü Ekspresi ile Dönüş ) Erzurum Kars Ağrı Van Turu ( Doğu Ekspresi ile Gidiş Van Gölü Ekspresi ile Dönüş )

1800.00 TL

Erzurum Kars Ağrı Van Turu ( Doğu Ekspresi ile Gidiş Van Gölü Ekspresi ile Dönüş )
1.Gün: ESKİŞEHİR – ANKARA –DOĞU EKSPRESİ İLE PULMAN TREN YOLCULUĞU Eskişehir’de misafirlerimiz ile buluşma ardından, Ankara’ya hareket. Saat 16.55 de bineceğimiz Doğu Ekspresi Pulman vagon ile seyahatimize başlıyoruz. Yaklaşık 20 saat sürecek Doğu Ekspresi yolculuğu sonrasında Anadolu içlerinde yol alacağız. (Tren Pulman Konaklama) 2.Gün: ERZURUM Erzurum da Milli Mücadele Kongre Merkezi, Yakut...

1.Gün: ESKİŞEHİR – ANKARA –DOĞU EKSPRESİ İLE PULMAN TREN YOLCULUĞU

Eskişehir’de misafirlerimiz ile buluşma ardından, Ankara’ya hareket. Saat 16.55 de bineceğimiz Doğu Ekspresi Pulman vagon ile seyahatimize başlıyoruz. Yaklaşık 20 saat sürecek Doğu Ekspresi yolculuğu sonrasında Anadolu içlerinde yol alacağız. (Tren Pulman Konaklama)

2.Gün: ERZURUM

Erzurum da Milli Mücadele Kongre Merkezi, Yakutiye Medresesi, lala Mustafa Paşa Camii , Çifte Minareli Medrese , Aziziye -Mecidiye Tabyaları ( Uzaktan görerek ) otelimize doğru hareket ve konaklama.

 (Erzurum Konaklama)

 

3.Gün: ERZURUM – SARIKAMIŞ – KARS – AŞIK ATIŞMASI

 

Sabah kahvaltımız ardından panoramik Erzurum şehir turu sonrasında , Oltu taşından üretilen hediyelik eşyaların sergilendiği Taşhan da verilecek alışveriş zamanı sonrası Erzurum’dan ayrılıp ; Sarıkamış istikametine hareket. Şehit olmuş 90 bin askerimiz anısında hazırlanmış Sarıkamış Şehitliğini ziyaret Ettikten sonra , Kars istikametine hareket.  Kars Müzesi , Kafkas Cephesi Müzesi , Cheltikov Evi , Tarihi Taş Köprü , Rus şiirinin güneşi olarak bilinen Puşkin’in de yıkandığı tarihi Osmanlı Hamamları , Namık Kemal Evi ve Katerina Sarayı , Evliya Camii , Kümbet Camii ve Defterdarlık Binası Vali Konağı turumuzun ilk gezi noktalarından. Serbest zaman dilimi ve alışveriş ardından Kars Kalesi ve Beylerbeyi Sarayını panoramik görüp , isteyen misafirlerimiz için Milli geleneklerimize uygun Aşık Atışmasına katılıp izleyebilirsiniz. Akşam yemeği otelimizde. ( Kars Konaklama )

4.Gün: BOĞATEPE KÖYÜ – PEYNİR MÜZESİ – ÇILDIR GÖLÜ – KAFKAS GECESİ EĞLENCESİ

Kahvaltı sonrası ülkemiz de gravyer peynirinin ilk üretim yeri olan Morapak – Karapapak-Terekeme  köyü olan BOĞATEPE Köyüne hareket. Peynir müzesi ve üretimini gördükten sonra dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Sonrasın da kışın tamamen buz tutan Çıldır Gölüne hareket. Gölün kendi balığı olan Sarı Balıktan öğle yemeğimizi alıyoruz. Buz tutmuş göl üstünde At Kızağı ile bu anın keyfini yaşıyoruz. ( Göl üzerinde buzlar erişmiş ise gezimize göl çevresinde gerçekleştireceğiz ) Göl üzerinde ki gezimiz esnasında eğer şanslıysak Buzu kırıp , balıkçılar ile birlikte balık avlıyoruz. Çıldır Gölü gezimiz sonrasında otelimize dönüş ve dinlenme. Sonrasın da akşam eğlencesi için , Kaz etli ve yöresel tatlardan oluşan ; Kafkas Dansları eşliğinde gece eğlencesini yaşıyoruz. Gece sonunda otelimize dönüş ve konaklama. (Kars Konaklama )

5.Gün: ANİ ANTİK KENTİ – DOĞUBAYAZIT – İSHAK PAŞA SARAYI- MURADİYE - VAN

Kahvaltımız sonrasında gezimize Ani Antik Kenti ile devam ediyoruz. Arpaçay nehri ve Ermenistan sınırında bulunan Ani Antik Kenti gezimiz de Tarihi Surlar , Bezirhane , Kiliseler , İpek Yolu Köprüsü , Menüçehr Camii , Büyük Hamam , Ateşgede Tapınağı bazı ziyaret noktalarımızdan. Ani ziyaretimiz sırasında bakireler Manastrı , İçkale ve Kızlar Kalesi ; Selçuklu Kervansarayı , Kral Gagik Kilisesi ve Gürcü Kilise ise panoramik olarak göreceğimiz yerlerden bazıları. Ani gezimiz sonrasında. Iğdır istikametinden Ağrı Dağı Manzarası ile Doğubayazıt a varış. Burada İshak Paşa Sarayı gezimizi gerçekleştirip, rehberimizden alacağımız bilgiler sonrasında Muradiye Şelalesi gezimiz için Van / Muradiye’ye hareket. Ardından Van da bulunan otelimize varış. (Van Konaklama )

6.Gün: VAN – GEVAŞ-AKDAMAR ADASI - TATVAN

Sabah kahvaltımız sonrasında Gevaş ilçesinden teknelere binerek Akdamar Adası’na hareket. Kral Gakik adına yapılmış olan kilise ve kabartmalar hakkında alacağımız bilgiler sonrası, tekrar teknelere binerek yarım saat yolculuk sonrası Gevaş’a varış. Van denilince akla ilk gelen Van Kedisi’dir. Van Kedi evini ziyaret ediyoruz. Van dışına çıkarılması yasak olan, özel alanlarında görebileceğimiz Van kedi evi ziyaretimiz sonrasında; Van için meşhur olan Urartu Gümüş Sanatı olan Savat ve Arubani sanatları hakkında bilgi almak için Gümüş atölyesine uğruyoruz. Burada yapacağımız alışveriş ardından Tatvan’a doğru yola koyuluyoruz. Son gece konaklamamız ardından dinlenme. (Tatvan Konaklama)

7.Gün: TATVAN – VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE PULMAN TREN YOLCULUĞU – ANKARA

Sabah tren saatimiz gereği erkenden uyanış ve Tatvan’dan Van Gölü Ekspresi ile Tren yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 25 saat sürecek Pulman Konaklama ile keyifli bir yolculuk. (Tren Pulman Konaklama)

8.Gün: ANKARA – ESKİŞEHİR

Tren Pulman Konaklama sonrası sabah saatlerinde Ankara Tren İstasyonuna varış ve sonrasında Eskişehir istikametine hareket. Keyifle geçen 8 günün sonunda bir başka Şara Turizm gezisinde görüşmek dileğiyle vedalaşma.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Doğu Ekspresi Gidiş , Van Gölü Ekspresi Dönüş Biletleri
 • 1 Gece Doğu Ekspresi Pulman Konaklama
 • 1 Gece Van Gölü Ekspresi Pulman Konaklama
 • 1 Gece Erzurum Hotel Konaklaması
 • 2 Gece Kars Hotel Konaklaması – ( 1 Gece Oda Kahvaltı , 1 Gece Yarım Pansiyon )
 • 1 Gece Van Hotel Konaklaması
 • 1 Gece Tatvan Hotel Konaklaması
 • Oteller de Alınan Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemekleri
 • Lüks Araçlar İle Ulaşım ve Transfer Hizmetleri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Seyahat Sağlık Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Fiyata Dahil Olduğu Belirtilmemiş Tüm Hizmetler
 • Öğle Yemekleri
 • Otelde ve Yemekler de Alınan İçecekler
 • Extra Organizasyonlar ( Aşık Atışması , Kafkas Gecesi , Molalar Esnasında Belirtilen Geziler vb. )
 • Çıldır Gölü Kızak Keyfi ( Hava Şartlarına Bağlı )
 • Müze Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi Fiyat
31 Ocak 2020 07 Şubat 2020 1800.00 TL
14 Şubat 2020 21 Şubat 2020 1800.00 TL
21 Şubat 2020 28 Şubat 2020 1800.00 TL

Erzurum Palandöken Sarıkamış Kars Çıldır Ani Harabeleri Ağrı Doğubayazıd Van Tatvan